FORUM
yyyy, zapamiętam to Peron
...Ale w sumie jak wezmę za kabana 800 zł netto, to i ja zatańczę razem z Tobą
Witam serdecznie szanownych użytkowników. Przeglądam Wasze posty, i nie mogę się nadziwić jak można prognozować cenę przy tak wielu niewiadomych ( ile jest zwierząt do uboju, ile jest zapasów mięsa, jaka jest liczba loch, jak liczba prosiąt, ile ma być sprowadzonych prosiąt) zawsze można wypić kawę i zajrzeć na dno kubka . A tak ogólnie jeśli nie będziemy mieć swoich loch to zawsze będziemy na łasce zewnętrznych dostawców, a oni wiedzą ile potrzebujemy prosiąt, warchlaków i jaką cenę zawołać. O dobre lochy też nie jest łatwo aby zasiedlić dużą ilość wielkich porodówek. Co do różnych pomiarów to inna bajka(człowiek, elektronika, mechanika).
luty ma 28 dni
panowie raczej sarkastycznie żartowali
Kazik chociaż nie mam na sprzedaż pod koniec lutego, podejmuje wyzwanie i zatańczę z tobą
https://www.youtube.com/watch?v=CdMahFfwQTw
będę tańczył z koleżankami żony
A ja widzę, że z wiekiem dziecinnieję. Gdy miałem 15 lat podobały mi się 18 - tki. Teraz znów tak mam.
oby wasze tance drodzy panowie nie okazały sie tancami wojennymi jak cena wbc 6 nie przekroczy.
Wszystko wskazuje , że 2017 zrobi z nas kowbojów bez broni. https://youtu.be/v6vWB4eVF_w
ogólnie szkoły są dwie: pierwsza mówi że ceny nie będzie, druga mówi że cena będzie
prawda pewnie leży po środku. Ale zakładając bardzo słaby przeliczniki ceny warchlaka do tucznika na poziomie 1:2, to jak warchlak kosztuje 350zł, tucznik powinien kosztować 700zł, a wiec 700zł/120 = 5,83 złkg i nie widze niższej ceny za 3 miesiące.
Nie mówiąc o tym że jest to głodowy przelicznik, bo normalny stosunek ceny warchlaka do tucznika wynosi 1:3, wtedy tucznik 1050zł powinien kosztować, a wiec cena za 1 kg 8,75 na żywą, nie wiem jak Wy ale ja bardzo chętnie podpisywał bym taki kontrakt
A skąd te przeliczniki? Jakieś podstawy żeby je zastosować to gdzie można znaleźć?
przy cenie 5 zeta podobno mieliśmy zarobku 200 zeta na tuczniku raptem spadł na 4,90 warchlak skoczył z 320 na 350 a wy lament ze już się nie opłaca bez przesady panowie jeszcze zostaje z 120 zeta na sztuce
Dokładnie arek...
pewnie, że zostaje! Ja sprzedałem ten złoty łańcuch i wale chlewnie na następny 1000 sztuk. A za krzyż będę miał na warchlaka!
Prawda jest taka, że w przeciągu najbliższych dziesięciu lat zniknie w Polsce x macior. Pobawmy się. Średnio zniknie 5 macior z wioski, to jest ok 40 z gminy, tj ok 300 z powiatu tj ok 100 tys w Polsce.
Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja w linii prostej
Spptch@wp.pl
nie do końca się zgadzam z Tobą lukas, zginie 5,10,50loch a w to miejsce w jednym miejscu powstanie ferma na 600loch i będzie więcej niż kiedyś w dwóch wsiach razem
Powstanie... jesli uzyska zezwolenie, a o to coraz trudniej. W zeszlym tyg mialem kontrole interwencyjna wios z donosu, tak dzialkowicze lubia nasza dzialalnosc.
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
u Ciebie wokoło dużo lasów to i warszawiaki na działkach w sobotę wieczorem grilla nie rozpalą bo nie będzie szło wytrzymać
nie do końca się zgadzam z Tobą lukas, zginie 5,10,50loch a w to miejsce w jednym miejscu powstanie ferma na 600loch i będzie więcej niż kiedyś w dwóch wsiach razem
Tylko co zrobią ci co te lochy trzymali - pójdą po zapomoge? Albo eutanazja? Bo wszyscy zatrudnienia nie znajdą! Ewentualnie bendą donosić lub szkodzić w inny sposób. A kto to wszystko kupi, musi być równowaga. "Dać ludziom wędkę a nie rybę"
jak tam warchlaczek?
Bez zmian.
Leon
Nękac będą zwykłych rolnikow a a+ i im podobni nie będą mieli większych problemów bo ich stać i potrzebują surowca i przekonają w koncu ministra ze jak sami sobie nie wychodują to w pl świń zabraknie. Te pomoce z prowu w naszym rejonie nie spowodowały zwiekszenia produkcji prosiąt. Ale tuczarnie się buduja 500 arimr i do tego ze 200 firma za współpracę. Oczywiscie tucz kontraktowy jako taki wg włodarzy nie wystepuje bo rolnicy takowego nie zgłaszają wszystko idzie przez faktury. Niestety im więcej zakłady będą miały pewnego surowca z kontraktu tym ciężej bedzie nam o przyzwoitą cenę. Dziś ciężko znaleźć firmę paszowąco nie oferuje tuczu na bardzo ciekawych warunkach do tego inne branże zaczynają sie interesować , ciekawe czasy.
Bodajże w 2015 roku w TopAgrarze był artykuł o farmerach w USA... Już nie pamiętam w jakim Stanie to było, ale w zagłębiu trzody.. Gospodarujący na 400 ha rolnik się wypowiadał... (większość obsiana kukurydzą).. 2400 szt w jednym rzucie i wszystko pod kontrakt.. Nie zdziwiło mnie to aż tak bardzo do momentu jak nie przeczytałem jaką mają stawkę od ogona... Otóż ok. 40 dolarów/sztu Fakt, że życie tam jest może droższe niż u nas, ale to jest 160 zł/ sztuki... A u nas się cięszą, że dostaną 57 zł i bogacze.... Były podane firmy, które się tym zajmują, bodajże m.in. Smithfield i Cargill... Czyli te same co u nas... Fakt, że w tych 40 $ (160zł) jest wliczona wartość nawozowa gnojowicy (ok. 30 zł/szt), ale to i tak jest 130zł...
Co do ziemii, to dobra ziemia chodzi do ok. 95 000 zł/ha...
Więc wnioskuję, że z ziemii dochód u nas i u nich jest porównywalny... Ale te stawki kontraktowe mnie zszokowały... To pokazuje gdzie mają polaczków....
A
Nie pamiętam dokładnie, ale ponad 50% tuczarzy idzie tym systemem....
?
nemezis może i dziadek, ale tez pamiętam ten artykuł, ale uśmiech od ucha do ucha miał, czyli cieszył się życiem, nie to co tu co drugi ma minę jakby pół wsi powypalal
Czyli jakie wnioski?????????????????
Wnioski nasuwają się same...
Turtojs fakt, uśmiech od ucha do ucha miał
Jakby każdemu tyle zostawało ze sztuki to też by się śmiał...
Guziec do jakiego zakładu po tyle sprzedajesz?
Posrednik zabiera .
A jak propozycje na przyszły tydzień . Mozna dostać więcej jak 6,3 ???